İş

Bahçelievler Belediyesi BiKariyer İstihdam Programı ile 7 bin kişiye istihdam sağladı

Bahçelievler Belediyesi tarafından hayata geçirilen BiKariyer İstihdam Programı toplantısı Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, proje kapsamında toplam 23 bin kişiyi şirketlerle buluşturduklarını ve 7 bin vatandaşa istihdam sağladıklarını açıkladı.

Bahçelievler Belediyesi tarafından vatandaşlara istihdam sağlamak amacıyla yaklaşık 5 yıldır hizmete açılan BiKariyer İş Merkezi, iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturdu. 5 yılda 7 bin kişiye iş imkânı sağlandı. Merkez aracılığıyla 23 bin kişi firmalarla toplantı yaptı.

Dün iş bulanlar ile Bicareer İstihdam Programı kapsamında istihdam edilenler Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Programa Bahçelievler Kaymakamı Dr. İlçe protokolüne Mehmet Boztepe, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır da katıldı.

“23 BİN KİŞİYİ ŞİRKETLERİMİZLE BULUŞTURDUK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “2019 yılında göreve geldik, sokaklarda dolaşıyoruz, her pazartesi günü topluluk günü düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın genel isteği iş ve sosyal destekti. Belli bir kısmını belediyemizde istihdam edebiliriz. ihtiyaçlarımıza göre liyakat ama baş edemeyeceğimizi anladık.Dolayısıyla iş talebi çok fazla.Arkadaşlarımızla birlikte ne yapabiliriz diye düşündük.Sonra özellikle Bahçelievler’de çalışanlarımıza maaş veren şirketlerle başladık. ‘ alın terini zamanında ödeyin, sigorta ve fazla mesailerini eksiksiz ödeyin ve sonra bu durum çığ gibi büyüdü. Bize teklifler gelmeye başladı. Orada insan kaynakları departmanımız ve profesyonel merkezimiz özlük belgelerini ve İK belgelerini hazırladılar. Çok iyi hazırlanmak. Teknisyen isteyenlere tekniker, teknisyen isteyenlere tekniker, mühendis isteyenlere mühendis veriyoruz. 23 bin kişiyi firmalarımızla buluşturduk. 7 bin vatandaşımızı istihdam ettik. Burada sadece mavi yakalı çalışanlara iş bulmuyoruz. Beyaz yakalı arkadaşlarımıza da iş buluyoruz. Bankada çalışan arkadaşlarımız ekonomi mezunu, işletme mezunu vatandaşlarımızı istiyorlar. Kimsenin kalbini kırmadan, parti, ırk, mezhep ayrımı yapmadan, arkadaşlarımızı hem belediyemize aldık hem de başka şirketlere gönderdik. Paydaş firmalarımıza ve çalıştığımız firma sahiplerine teşekkür ediyorum. Bir belediye başkanı olarak asli görevim olmasa da Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında 5 yıldır Türk Yüzyılında güzel bir belediyecilik örneği ortaya koyduk. İnşallah bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz dedi.

Programın sonunda katılımcılara plaketleri takdim edildi.

ciftlikkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu